čtvrtek, 05 leden 2017 08:24

Konec základní části TNHL 2016/17

Pomalu ale jistě se nám blíží konec základní části sezóny 2016/17 a tak přinášíme pár informací k jejímu konci a také k začátku Play off.

Oficiálně skončí základní část až dohrávkami 10.1., 12.1 a 15.1., ale již nyní to vypadá, že karty na 5. - 8. místě jsou rozdány, na 5. místě skončí zřejmě tým Pěnčína, 6. Panthers, 7. i přes zbývající zápas s Medvědy skončí Devils a na 8. místě pak pravděpodobně Medvědi. Medvědi ještě mohou zabrat a pokud by Devils porazili a následně v dohrávce porazili i Dolní Bousov, dostali by se na 7. místo, ale předchozí výsledky Bousova nenaznačují, že by k tomuto mělo dojít.

Naproti tomu v horní části tabulky je zatím ještě vše otevřené, Kaspo čekají dva těžké zápasy s týmy Pěnčína a Svijan, Dolnímu Bousovu zbývá dohrávka s Draky a Medvědy a tým Svijan ještě narazí na Draky a ve zmíněné dohrávce na Kaspo.

O první čtyři místa nás tedy čeká pěkný souboj o výběr týmů ze spodní poloviny tabulky pro play off, nicméně bych rád podotkl, že průběh soutěže ukázal jasně, že prvních 5 týmů je spolu schopno sehrát naprosto vyrovnané partie, kde může vyhrát kterýkoliv tým. Velmi nebezpečným a řekl bych i nepříjemným soupeřem se pro play off stává tým Panthers, který od začátku sezony značně posílil, což v posledních zápasech pocítily týmy Pěnčína a Kaspa, které s tímto týmem prohrály.

Osobně myslím, že 12. 1. již bude vše téměř jasné a od 17. 1. nám začne play off. PO bude odehráno systémem 1 vs 8, 2 vs 7, 3 vs 6 atd., hrajeme na dva vítězné zápasy, tedy za stavu 1:1 na zápasy se odehraje 3. rozhodující zápas. Na tyto případné 3. zápasy jsme dostali od manažera ZS Tomáše Špinky malý bonus v podobě potřebných 15 min. na případné nájezdy, za což mu patří velký dík! Upozorňuji, že se jedná pouze o tyto 3. rozhodující zápasy, předchozí dva je nutno odehrát v běžné hrací době, kterou máme vymezenu.

Přeji všem týmům do PO hodně štěstí, krásné góly a prosím všechny o FAIR PLAY.

Děkuji a sejdeme se na modrý :-).